Taneční swingový a benefiční galavečer
Šlechtická sídla
Galavečer v Dubu

Taneční swingový a benefiční galavečer

jsou to večery zaměřené na taneční swingovou hudbu. Tyto večery by měly navazovat na dlouhou tradici odpoledních čajů, které u nás probíhaly právě v šedesátých  letech. Současné Galavečry  jsou pojaté více v „gala“ a konají se ve  večerních termínech.

Myslím si, že tento formát večera z našeho společenského dění zcela vymizel a jak se na uplynulých večerech potvrdilo, i velice chybí. Zpětné vazby, kterých se mně dostává, jsou neuvěřitelně pozitivní. Pozváním významných osobností naší swingové hudební scény a za výrazné mediální podpory, bych ráda dala těmto večerům nový glanc a vytvořila z nich tradici, jakou v minulosti měly.

Předností těchto večerů je, že hosté, kteří se přijdou pobavit, si mohou vybrat každý podle své představy. Někteří mohou tento večer pojmout jako koncert, který stráví pohodlně u stolu a u sklenky dobrého vína a jiní si mohou za doprovodu Big Bandů či věhlasných orchestrů a hostů z řad našich skvělých swingových zpěváků i zatančit. Celý večer je vždy obohacen ukázkami tanečních stylů blízkých swingové hudbě.

Cílem tohoto večera, ale není jen zábava, ale celý večer je spojen s Nadačním fondem Mathilda, který je výrazně podporována noblesní dámou paní hraběnkou Mathildou Nostitzovou. Tento Nadační fond podporuje zrakově postižené a výcvik jejich vodících psů. Tito lidé ke svému plnohodnotnému životu potřebují vodícího psa, na kterého mohou dosáhnout pouze tehdy, když si ze svých prostředků doplatí 10% z ceny výcviku vodicího psa, což představuje částku 25,000,-Kč. Jako hlavní pořadatel večera jsem se rozhodla, že z části vstupného a honorářů účinkujících poskládám právě částku 25 000,-Kč, která  je pak v průběhu večera předána formou šeku jednomu nevidomému. Samozřejmě tato forma podpory bude prezentována na všech následujících ročnících. Mým cílem je v blízké budoucnosti podpořit více nevidomých během jednoho večera.

Přála bych si, aby se tyto večery zařadily do společenského dění široké veřejnosti a navázaly tak na tradici již zmíněných podvečerních čajů z šedesátých let. Ráda bych, aby patřily mezi příjemně strávené chvíle ve společnosti známých osobností naší hudební swingové scény současnosti a to i v budoucích letech.
 

 


PARTNEŘI
VEČERA