Vážení,

rok 2018  byl nejen rokem  kdy si Česká republika připomínala 100 let od jejího vzniku, ale  rok 2018 byl také vyhlášen rokem kulturních památek a při této příležitosti jsem připravila nový projekt s názvem
„ŠLECHTICKÁ SÍDLA V  SOUZNĚNÍ……


V průběhu roku 2018 proběhlo 5  rozšířených  hudebně společenských  setkáních  v krásných prostorách  našich hradů, zámků a panstvích, které se těšily velké návštěvnosti.

Smyslem  tohoto projektu je zdůraznit význam historických objektů a seznámit  veřejnost s tím, že kulturní objekty v ČR jsou významnou součástí evropské historie a zároveň představit lidi, kteří jsou s nimi historicky spjaty a snaží se je zpřístupňovat a udržovat pro další generace.  

Dále bych ráda rozšířila nabídku klasických prohlídek  hradů a zámků a dala  možnost široké veřejnosti vnímat tyto historické  prostory i jinak a to v podobě mimořádných cca tříhodinových   hudebních setkáních, které budou obohaceny o ochutnávku  kvalitních vín a po skončení koncertu i o večerní prohlídku objektu. Každé setkání bude doprovázet majitel šlechtického rodu daného objektu, který vás seznámí z historií svého rodu.

Se svým výjimečným  hudebním projektem  se vám v roce 2019 představí vynikající zpěvačka Dasha, která vystoupí, tak jak ji neznáte a to v komorním doprovodu 2 špičkových  hudebníků vedených známým hudebním skladatelem, dirigentem, aranžérem Martinem Kumžákem.

 V roce 2018 se tyto večery uskutečnily na těchto sídlech:
  • zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou - panství spravuje rodina Kinský dal Borgo
  • zámek Chyše u rodiny Lažanských
  • kostel Sv. Anny Planá u Mariánských lázní a paní hraběnka Mathildou Nostitz
  • zámek Častolovice paní hraběnky Sternbergové 
  • zámek Nové Hrady u Litomyšle u manželů Kučerových
V roce  2019  tyto večery proběhnou opět u rodiny Kinských Dal Borgo – zámek Karlova Koruna, na  zámku Doudleby nad Orlicí, který patří do rodu Bubna  Litic a zámku Nové Město nad Metují rodiny Bartoň-Dobenín.

Přála bych  si, aby tyto  večery přinášely  v letních  měsících pro širokou veřejnost nevšední zážitek, který mohou na našich hradech a zámcích prožít.